تبلیغات
انجمن حسابداران - وبلاگ تخصصی حسابداران
انجمن حسابداران
 

آرشیو موضوعی

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آخرین پست ها

 

وبلاگ تخصصی حسابداران

مقدمه:

امروزه، تغییر جهت به سوی یك مجموعه واحد با استانداردهای كیفی بالا كه مورد پذیرش جهانی IFRS باشد در دستور كار دنیا مطرح است. از این رو، IFRS در بیشتر ملیت‌ها، قانون‌گذاران، تهیه‌كنندگان، حسابرسان و سرمایه‌گذاران در این زمینه با IASB با چالش مواجه‌اند برای این كه اطمینان حاصل كنند از این‌ كه IFRS اصولی است. در نهایت، گفتگو بین شرط‌بندهای بازارهای سرمایه جهانی به چیزهایی معطوف می‌شود كه برای ساختن استاندارد اصولی با كیفیت بالا مورد نیاز است.

اگرچه برای شروع، ما ممكن است به به راحتی تصدیق كنیم كه اصلاً یك سیستم كاملاً قانونی و یا كاملاً اصولی وجود نداشته و ندارد. همه استانداردهای حسابداری در هر مكانی با طیف وسیعی در بین قواعد و اصول وجود دارند. هدف باید در  نقطه مناسب در روی طیف جستجو شود.

امروزه در US، ما بیش از حد به سوی ضلع  قواعد این طیف منحرف شدیم. دستور جلسه اصلاح مناسب روی ضربه پاندول باید به سمت سیستمی برود كه استانداردهای اصولی را بیشتر در جهت قانونی شدن سوق می‌دهد. تعریف این  نقطه مناسب روی طیف اصولی/ قانونی می‌تواند با برقرارشدن مجموعه‌ای از ویژگی‌ كه از سوی عموم پذیرفته‌شده است و در قالب یك مفهوم و استاندارد جدید برای ایشان قابل دستیابی باشد، تعریف شود.

در این مقاله ما به ویژگی‌هایی دست یافتیم كه معتقدیم عناصر كلیدی استاندارد حسابداری اصولی با كیفیت بالا هستند:

1-  معرفی صادقانه حقیقت اقتصادی

2- پاسخی برای نیاز كاربران با روشنی و شفافیت (شفاف‌سازی)

3- سازگاری با چارچوب مفهومی روشن

4- مبتنی بر یك هدف تعریف‌شده مناسب كه حوزه وسیع حسابداری را نشان می‌دهد

5- نوشته شده به زبان ساده، روشن و موجز

6- استفاده كردن منطقی

بنابراین، تهیه‌كنندگان، قانون‌گذاران و حسابرسان تغییرات دیگری را مشاهده خواهند كرد كه آن‌ها ممكن است به منظور پذیرش موفق سیستم اصولی آن را بپذیرند.

تهیه‌كنندگان صورت‌حساب مالی برای تأكید بیشتر بر وجود قضاوت حرفه‌ای جهت گزارش صادقانه برای دوام اقتصادی مؤسسه‌شان، به این قدرت نیاز خواهند داشت. فرآیند گزارش مالی با جستجوی هویت قواعدی كه به چگونگی ثبت معامله یا افشاء آن منجر می‌شود پیش می‌رود و بر وجود قضاوت حرفه‌ای بیشتر تأكید می‌كند. سرمایه‌گذاران در هنگامی كه گزارش‌های مالی برای فهم و كاربرد، روشن و آسان است بهترین سرنخ هستند. به منظور هدفگیری این مهم، تهیه‌كنندگان و حسابرسان باید جایی برای وجود قضاوت حرفه‌ای باز كنند و احساس كنند كه قضاوتشان مطمئن است. مادامی‌كه به طور اساسی دقیق و مستند باشد، در معرض گمان و بررسی مجدد قرار نمی‌گیرد. قانونگذاران به تمركز روی درستی قضاوت‌هایی كه زیربنای وجودی یك گزارش تجاری خوب و حسابرسی ظاهری محسوب می‌شود، نیاز دارند.

ادامه مطلب...

 

درباره وبلاگ

با سلام خدمت شما دوست عزیز. ضمن خوش آمد گویی اعلام میدارد این وب سایت سعی دارد در زمینه های مختلف حسابداری آزمون های حسابداری حسابداری نوین حسابرسی بویژه مقالات و تحقیقات ارائه خدمت نماید لذا آمادگی منعكس كردن نقطه نظرات شما دوستان را اعلام می دارد.
با تشكر - مدیر بلاگ
مدیر وبلاگ : حسین صمدی

نویسندگان

لینکدونی

آرشیو

جستجو

نظرسنجی

  • نظر شما در رابطه با این وبلاگ